KİŞİSEL BAKIM

  • DEPİLASYON
  • EL AYAK BAKIMI
  • KAŞ TASARIMI VE BAKIMI
  • YÜZ MASAJI

  KAŞ TASARIMI VE BAKIMI

  Bakış, her yanıyla çok önemlidir ve bakışımızı en anlamlı kılan kaşlarımızdır. Gözlerimize layık oldukları özeni gösterirken aynı özeni kaşlarımıza da göstermeyi ihmal etmemeliyiz. En sık rastlanılan problem, şekli bozulmuş kaşlardır.

  Herkese kalın kaş ya da herkese ince kaş yakışmaz. Hepimizin kaş yapısı farklıdır. Birine kavis uygunken ve yakışırken bir diğerine yakışmayabilir. Bunun için de kaşlara şekil vermek için estetik bir bakış açısına sahip olmak gerekiyor. Düzgün yüz hatlarına sahip olmak kaşlarımızın da gözlerimizle uyum içinde olduğunu göstermez. Kaşlarımızın biçimi yüz şeklimize göre önem kazanır ve kaşlar yüzümüzün ifadesini ciddi anlamda değiştiren en önemli yüz güzelliği unsurudur. Kaşlarımıza şekil verirken daha özenli davranmamız bizler için önemlidir. Kişiliğimizin ifadesi, yüzümüzün ifadesiyle algılanır. Kaşlarımız ise bu yüzden çok önemlidir. Çünkü onlar yüz ifademizin kişiliğidir.

  YÜZ MASAJI

  Masajın iyileştirici gücü ten-beyin bağlantısında yatmaktadır. Kozmetolojide “Facial masaj” olarak tanımlanan “yüz masajının” cilde genç ve ipeksi bir görünüm vermesi bundandır. Yüzünüze ya da bedeninizin başka bir yerine masaj yaparak sağladığınız yararın en az yarısını bu keyifli masajlardan ve kendini şımartma hoşluğundan geldiğini söylersek pek abartmış olmayız. Sabah kalktığınızda yüzünüz her zamankinden solgun gözükebilir. Bu, gece boyunca yavaşlayan kan dolaşımı nedenindendir. Vücut dinlenirken sanki kan dolaşımı fren yapar, kan vücudunuzda daha yavaş dolaşır. Yüzünüz sadece bu nedenle solgun olmaz, yetersiz aktivite, düzensiz beslenme, kirli havaya maruz kalma gibi sebepler de buna neden olur. Yüz masajı kan dolaşımını hızlandırır ve yüzünüz daha canlı gözükür. Kasların aşağı sarkması, göz kapaklarında torbalanmaların başlaması, çizgilerin biraz daha derinleşmesi…

  Bütün bu saydıklarımız yaşlanmanın belirtileridir. Ayna korkusu olmadan yaşamak, “nasıl görünüyorum”  kâbusundan kurtulmak için yüz masajı yaptırmak yararlıdır. Masaj, sadece strese ve gergin kaslara iyi gelmekle kalmıyor, aynı zamanda kırışıklıkların azalmasını da sağlıyor.